• 2017-04-28

Ekologia ciszy

„Ekologia ciszy – akcja miejska!” to międzypokoleniowe warsztaty dźwiękowe, podczas których uczestnicy zgłębią problematykę ciszy i hałasu w ich codziennym otoczeniu. W trakcie licznych ćwiczeń, dźwiękowych improwizacji i praktyk terenowych poszukiwana będzie odpowiedź na pytania: Co to znaczy hałas? Jaki wpływ ma na nasze życie zanieczyszczenie hałasem i czy możemy się przed nim uchronić?

Fot. Sylwester Galuschka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Sylwester Galuschka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak poszukiwać, wyznaczać i korzystać z cichych punktów na mapie miasta? Jak w ciszy odnaleźć komfort? Rozwiązaniem są naturalne obiekty i wykorzystanie ich potencjału dźwiękowegp do wspólnych praktyk improwizacyjnych zorientowanych wokół ciszy i uważnego słuchania. Warsztaty doskonalą w cierpliwości, uwrażliwiają uczestników na zagadnienia świadomego słyszenia, kształtują warsztat muzyczny (do uczestnictwa zaproszeni są w równym stopniu amatorzy, jak i zawodowi muzycy, aktorzy, tancerze itp.), poprawiają nastrój i pozostawiają w stanie głębokiego odprężenia i skupienia.

Dawid Adrjanczyk jest muzykiem awangardowym, kompozytorem, założycielem grupy Akpatok Ensemble. W swoich utworach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter, minimalistyczną modalność. Artysta poszukuje unikalnych systemów strojenia i połączeń interwałowych.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: warsztaty@laznia.pl

Zadanie „Nowy Port. W Centrum” realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.

Ekologia ciszy – warsztaty
Od 13 do 14 maja 2017 roku, godz. 12.00–15.00
Uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy
Prowadzenie: Dawid Adrjanczyk
CSW Łaźnia 2 w Gdańsku, ul. Strajku Dokerów 5, Nowy Port

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR