• 2017-04-25

Rusza Festiwal Jazz w Krakowie

XXIII edycja Festiwalu  Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie  potrwa od 25 do 30 kwietnia. Zakończy się jak co roku celebracją Miedzynarodowego Dnia Jazzu obchodzonego na całym świecie pod patronatem UNESCO.

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. W ramach Festiwalu odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów – gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia. Wsród koncertów tegorocznego festiwalu zaplanowano premierowe projekty.

Podczas Festiwalu wystąpią:

  • China Moses – gwiazda jazzu i muzyki soul. Artystka wystąpi po raz pierwszy w Krakowie i będzie promowała swój najnowszy album Nightintales.
  • Zbgniew Namysłowski Quintet z krakowską premierą najnowszego projektu  – Polish Jazz –Yes!
  • Adam Bałdych Helge Lien Trio Bridges. Spotkanie polskiego artysty z jednym z najlepszych norweskich zespołów jazzowych to przykład artystycznego dialogu między muzykami z Polski i z zagranicy.

Kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu to projekt Tribute to Ella Fitzgerald. 25 kwietnia przypada setna rocznica urodzin tej ikony jazzu i wybitnej wokalistki. Festiwal przypomni o tej rocznicy specjalnie przygotowanym koncertem z udziałem wokalistek młodego pokolenia.

W cyklu koncertów Młoda Scena Jazzowa – Premiery oryginalne, własne projekty zaprezentują młodzi artyści jazzowi z Polski. 30 kwietnia festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Jazzu, proklamowanym przez UNESCO.

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie
Od 25 do 20 kwietnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz