• 2017-04-25

Rusza Festiwal Jazz w Krakowie

XXIII edycja Festiwalu  Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie  potrwa od 25 do 30 kwietnia. Zakończy się jak co roku celebracją Miedzynarodowego Dnia Jazzu obchodzonego na całym świecie pod patronatem UNESCO.

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie to jedno z najciekawszych wydarzeń jazzowych w Polsce. W ramach Festiwalu odbywają się koncerty z udziałem znakomitych artystów – gwiazd polskiego i światowego jazzu oraz premierowe wykonania artystów jazzowych młodego pokolenia. Wsród koncertów tegorocznego festiwalu zaplanowano premierowe projekty.

Podczas Festiwalu wystąpią:

  • China Moses – gwiazda jazzu i muzyki soul. Artystka wystąpi po raz pierwszy w Krakowie i będzie promowała swój najnowszy album Nightintales.
  • Zbgniew Namysłowski Quintet z krakowską premierą najnowszego projektu  – Polish Jazz –Yes!
  • Adam Bałdych Helge Lien Trio Bridges. Spotkanie polskiego artysty z jednym z najlepszych norweskich zespołów jazzowych to przykład artystycznego dialogu między muzykami z Polski i z zagranicy.

Kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu to projekt Tribute to Ella Fitzgerald. 25 kwietnia przypada setna rocznica urodzin tej ikony jazzu i wybitnej wokalistki. Festiwal przypomni o tej rocznicy specjalnie przygotowanym koncertem z udziałem wokalistek młodego pokolenia.

W cyklu koncertów Młoda Scena Jazzowa – Premiery oryginalne, własne projekty zaprezentują młodzi artyści jazzowi z Polski. 30 kwietnia festiwal będzie czynnie uczestniczył w obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniu Jazzu, proklamowanym przez UNESCO.

Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie
Od 25 do 20 kwietnia 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR