• 2017-04-22

Odwiedź Plan Filmowy

Plan Filmowy to unikalna w skali Europy wystawa, która jednocześnie przybliża świat filmu, jak i uczy zrozumienia pracy filmowców. Tylko do końca czerwca na terenie WFDiF oglądać można wystawy Karbala oraz Cichociemni. Spotkania filmowe, a także skorzystać z szerokiej oferty warsztatów realizowanych przez WFDiF również w wakacje.

„Plan Filmowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Plan Filmowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzięki projektowi Plan Filmowy, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych udało się stworzyć pierwszą w Polsce autentyczną przestrzeń pracy filmowców udostępnioną do celów edukacyjnych. Jej twórcy w nowoczesny i interaktywny sposób przybliżają mechanizmy tworzenia produkcji filmowych, dając zwiedzającym możliwość przyjrzenia się z bliska elementom scenografii, metodom konstruowania filmowych kadrów oraz poznania poszczególnych etapów powstawania produkcji.

Wystawa Plan Filmowy złożona jest z elementów scenografii filmowej, która na potrzeby ekspozycji przeniesiona została do studia filmowego, w którym mieści się wystawa. Dzięki temu, zwiedzający natychmiast wkraczają w wykreowany świat filmu, przenoszą się w miejscu i w czasie, a dodatkowo mogą poczuć się jak bohaterowie kinowej fabuły.

Twórcy projektu planują już trzecią edycję projektu Plan Filmowy, którą w nowej odsłonie zobaczyć będzie można we wrześniu 2017 roku.

Plan Filmowy 
II edycja projektu trwa do czerwca 2017 roku
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie

Dodaj komentarz