• 2017-04-22

O kinie na granicy

Przekraczanie granic to jeden z tematów tegorocznego Kina na Granicy,  dosłownie w cyklu Emigranci, imigranci i w przenośni w Fashionerzy i fashionistki. Swój udział w festiwalu  zapowiadają m.in. Agnieszka Holland, Kasia Adamik oraz Leszek Żurek i Małgorzata Zajączkowska.

19. Kino na Granicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

19. Kino na Granicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie odbędzie się 19. edycja Kina na Granicy. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy widzów, którzy przez 6 dni zobaczyć mogą ponad 100 filmów kina środkowoeuropejskiego, wziąć udział w koncertach, wystawach i autorskich spotkaniach z twórcami. Najważniejszym punktem programu Kina na Granicy są retrospektywy i autorskie cykle tematyczne. W tym roku będzie można zobaczyć przegląd najważniejszych filmów FAMU, Karoliny Gruszki, Allana Starskiego czy Milana Lasicy.

Przegląd Filmowy Kino na Granicy to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku w jednym mieście, Cieszynie – Czeskim Cieszynie, ale w dwóch krajach, Polsce i Czechach. Festiwal polega na prezentacji polskiej, czeskiej i słowackiej kinematografii (z akcentem węgierskim). Projekcjom filmowym (retrospektywy, cykle tematyczne, kino gatunkowe oraz nowości) towarzyszy szereg dodatkowych imprez i akcji (spotkania z reżyserami i twórcami filmowymi, prelekcje, dyskusje, promocje książek).

19. Kino na Granicy
Od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku
Cieszyn

Dodaj komentarz