• 2017-04-22

Weź udział w Festivalu IN OUT

Rozpoczynający się 21 kwietnia Festival IN OUT jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia organizowanym od 2005 roku. W ramach festiwalu odbędą się wykłady, przeglądy filmów, koncert oraz otwarty, międzynarodowy konkurs na najlepsze prace wideo, eksperymenty i dokumenty.

Ćosić Zlatko, „EVEN THE BIRDS KNOW IT” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ćosić Zlatko, „EVEN THE BIRDS KNOW IT” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie niepowtarzalna okazja do zobaczenia 20 krótkich form, artystów już uznanych, takich jak Dorota Nieznalska czy Andrzej Karmasz. Zobaczyć będzie można również młodych twórców, rozpoczynających swoją karierę. 12 filmów zakwalifikowanych do konkursów zostało zrealizowanych w Polsce, pozostałe 8 filmów pochodzi z zagranicy: Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemiec, Bułgarii, Szwecji. Po pokazach prac zaplanowano spotkania i rozmowy z artystami.

Podczas dwóch dni przeglądów będzie można zobaczyć prace dotyczące aktualnych kwestii politycznych: uchodźców, problemu pamięci i kultu ważnych miejsc historycznych, interpretacji historii. Pojawią się także filmy poświęcone problemom natury egzystencjonalnej, a to wszystko zdefiniowane przez temat tegorocznej edycji festiwalu słowo / obraz.

Więcej na temat Festivalu IN OUT w serwisie Wydarzenia.o.pl

11. IN OUT FESTIVAL słowo/obraz
Od 22 do 23 kwietnia 2017 roku
CSW Łaźnia w Gdańsku

Dodaj komentarz