Wystawa malarstwa Piotra Ambroziaka

Od 21 kwietnia do 12 maja Galeria Bohema Nowa Sztuka będzie prezentowała indywidualną wystawę prac Piotra Ambroziaka pt. Presja istnienia. Ekspozycja będzie odsłoną nowego oblicza malarstwa artysty, który powszechnie kojarzony jest z ekspresyjną sztuką figuratywną.

Piotr Ambroziak, „Egoistyczny błękit”, akryl, żywica, 2016 (źródło: materiały autora)

Piotr Ambroziak, „Egoistyczny błękit”, akryl, żywica, 2016 (źródło: materiały autora)

Ambroziak definitywnie odszedł od symboli, duchowości, seksualności i zdeformowanych ciał. Nie komentuje już rzeczywistości w typowy dla siebie sposób, nie krytykuje jej, on się z nią mierzy. Miejska dżungla obudziła w nim dzikie zwierze, które rozlewa farbę, rozrywa, zadrażnia płótna, używa technik kojarzonych ze street artem i malarstwem materii. Jego obrazy nie są już nośnikami pokrętnych znaczeń, ale stają się emocją samą w sobie.

Inspiracją dla jego prac jest przestrzeń miejska, przytłaczająca ilością informacji i niepewnych znaczeń, będąca śmietnikiem kultury. Jego obrazy o grubo kładzionej farbie, zaciekach i elementach malowanych sprayem kojarzą się z odrapanymi ścianami miejskiej dżungli, zapełnionymi grafitti. Obrazy Ambroziaka podobnie jak te ściany stają się palimpsestami, w których nie sposób odczytać znaczeń poszczególnych warstw. W tej miejskiej jaskini (ang. urban cave) liczy się tylko siła przekazu, emocja i impuls. Ambroziak staje się kimś pomiędzy miejskim szamanem, a wandalem atakującym płótno.

Więcej o wystawie można przeczytać na Wydarzenia O.pl

Piotr Ambroziak – urodzony w 1971 r. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W 1996 r. obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. A. Bartczaka (aneks z fotografii u prof. I. Pierzgalskiego). Uczeń prof. J. Narzyńskiego w pracowni malarstwa. Artysta intermedialny, uczestnik wielu stowarzyszeń artystycznych i wystaw międzynarodowych oraz indywidualnych w Polsce. Obecnie doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Dominika Lejmana.

Presja istnienia
Od 21 kwietnia do 12 maja 2017 roku
Galeria Bohema Nowa Sztuka w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR