Architektura w przestrzeni

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z cyklu MOBILSARP, prezentujące dwa projekty, o których opowiedzą ich autorzy: Jakub de Barbaro, Fundacja Transformator i Mikołaj Smoleński. Oba projekty wychodziły poza przestrzeń instytucji, by w codziennej przestrzeni angażować mieszkańców i zachęcać ich do interackji z mobilną galerią.

MOBILSARP (źródło: materiały prasowe organizatora)

MOBILSARP (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szalona Galeria to mobilne centrum kultury, zainicjowane przez projektanta Jakuba de Barbaro oraz dwójkę artystów – Agnieszkę Polską i Janka Simona, które w lipcu i sierpniu 2016 roku przejechało przez Polskę, zatrzymując się w małych miejscowościach. Zawierało księgarnię, kino plenerowe oraz podróżującą wystawę sztuki współczesnej. Przemieszczając się po różnych regionach Polski, Szalona Galeria zatrzymała się na kilka dni w ośmiu miejscowościach, m.in. w Lipcach Reymontowskich, Bojadłach, Chełmku, Reszelu. Wystawę dokumentującą tę podróż można było obejrzeć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

MoKaPP czyli Mobilny Katalizator Przestrzeni Publicznej to przedsięwzięcie, w którym architektura jest narzędziem. Podstawowym zadaniem wędrującej „bazy aktywności” jest zachęcenie lokalnych społeczności do wspólnego korzystania z przestrzeni, wymiany informacji, wspólnej pracy, rekreacji i zabawy. Bazą MoKaPP-u jest mobilny pawilon zaprojektowany przez Mikołaja Smoleńskiego, ustawiany na kilka tygodni w wybranym miejscu. Jego elastyczna struktura umożliwia adaptację do niemal wszystkich działań – także tych spontanicznych, inicjowanych przez mieszkańców.

MOBILSARP
20 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR