Wystawa prac 21 młodych polskich ilustratorów w Sztokholmie

Gumowe Ucho to przegląd prac najbardziej interesujących ilustratorów tworzących dziś w Polsce. Każda anegdota zilustrowana jest przez innego artystę, któremu pozostawiono absolutną wolność twórczą.

„Gumowe ucho” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gumowe ucho” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysł na album i wystawę prac pojawił się w 2010 roku. Wtedy to, wraz z Martą Mach, przygotowałyśmy amatorski zeszyt z siedemnastoma historiami zilustrowanymi przez rysowników młodego pokolenia. Od lat projekt Gumowe Ucho prowadzony jest też na łamach polskiego kwartalnika „Zwykłe Życie”. Teraz projekt powracamy z koncepcją albumu i wystawy.

Prac jest dwadzieścia jeden. Niektóre zupełnie nowe, inne ukazały się już na łamach magazynu, są też te, które przed siedmioma laty znalazły się w pierwszym zeszycie. Do współpracy zostali zaproszeni najciekawsi młodzi polscy ilustratorzy – jedni są już bardzo znani, inni nie mają jeszcze dużego dorobku. Przy każdej pracy zmieszczone zostały ich biogramy – mówi kuratorka wystawy Agata Napiórska.

Wystawę będzie można obejrzeć w lokalu galerii art something… Jest to galeria online z showroomem w Sztokholmie. art something… koncentruje się na współczesnej sztuce w limitowanych nakładach, stworzonej przez zarówno uznanych, jak i początkujących międzynarodowych artystów.

Gumowe Ucho w Sztokholmie
Wystawa prac 21 młodych polskich ilustratorów
Organizatorzy: Zwykłe Życie, Instytut Polski w Sztokholmie, …art something, Arctic Paper
Od 21 kwietnia do 5 maja 2017 roku
Wernisaż: 20 kwietnia 2017 toku, godz. 18.00
art something… showroom w Sztokholmie

Dodaj komentarz