• 2017-04-20

Coals – S.I.T.C

Zespół Coals opublikował trzeci singiel zwiastujący ich debiutancką płytę, która ukaże się jesienią. Podobnie jak znane już RAVE03’ oraz Lato2002, S.I.T.C ujawnia fascynację duetu poskręcaną, eksperymentalną elektroniką.

Coals, „S.I.T.C” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Coals, „S.I.T.C” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Do piosenki powstał klimatyczny, oniryczny teledysk, za którego reżyserię odpowiedzialni są Ola Bydlowska i Alan Willmann. Klip współgra z utworem, kreując atmosferę przypominającą dokonania Spooky’ego Blacka albo Soap & Skin. Historia, jaką chcieli przekazać jego twórcy, zaskakuje tajemniczością oraz niejednoznacznością.

Coals to młody duet, w skład którego wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Choć nie grają ze sobą zbyt długo, zdążyli otrzymać zaproszenie na największe polskie festiwale (Open’er Festival, Soundrive Fest, OFF). Na ostatnim z nich nagrali wideosesję dla prestiżowej stacji muzycznej KEXP, co powtórzyli pod koniec 2016 roku na Icelandic Airwaves.

Coals, S.I.T.C
Premiera albumu: jesień 2017
Wydawca: TBA Music

Dodaj komentarz