• 2017-04-18

Poznaj miasto i las podczas Targów Rzeczy Ładnych

Wystawa dla dużych i małych Miasto i las poświęcona dzikim zwierzętom mieszkającym w mieście zostanie pokazana podczas wiosennej edycji Targów Rzeczy Ładnych, które odbędą się w dniach 22–23 kwietnia w Ethosie przy Placu Trzech Krzyży.

„Miasto i las” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miasto i las” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Rzeczy Ładnych to wielowymiarowa impreza, skupiająca wokół siebie miłośników sztuki, designu i rękodzieła. To także doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu z całą rodziną, bo wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znajdą się propozycje dla dużych i małych – jedną z nich jest właśnie wystawa Miasto i Las. łącząca w zaskakujący sposób design z ekologią.

Wystawa z jednej strony promuje polski design i polskie produkty, z drugiej postawy i projekty proekologiczne w społeczeństwie, kładzie nacisk na rozwiązywanie realnych problemów związanych z życiem zwierząt w mieście. Na zwiedzających czeka cała masa atrakcji, których celem jest jak najbliższe poznanie zachowań i zwyczajów zwierząt mieszkających w mieście. Najmłodsi zwiedzający (do 9 roku życia) będą mogli wcielić się w rolę kreatywnych obserwatorów.

Zwiedzając Miasto i las będzie można zobaczyć 9 budek zaprojektowanych przez znanych polskich projektantów oraz poznać proces ich powstawania: od rzetelnego naukowego zrozumienia potrzeb zwierząt zamieszkujących miejskie aglomeracje, przez konsultacje z przyrodnikami i ornitologami, po ich nowoczesne wykonanie. Wystawie towarzyszy multimedialna prezentacja, dzięki której można zdobyć wiele ciekawych i pożytecznych informacji.

Projektanci biorący udział w wystawie Miasto i las: Agnieszka Bar, Marta i Lech Rowińscy / Beton, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Krzysztof Benke, Tomasz Korzewski / Beza Project, Asia Piaścik / Dingflux, Marta Niemywska-Grynasz, Dawid Grynasz, Małgorzata Ćwiek / Grynasz Studio, Monika Brauntsch / Kafti, Ewa Bochen, Maciej Jelski / Kosmos Project, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski / Malafor, Marcin Pogorzelski / Mapog, Liliana Krzycka i Rafał Pieszko / Menthol Architects.

Wystawa Miasto i las
22 i 23 kwietnia 2017 roku
Targi Rzeczy Ładnych
Warszawa

Dodaj komentarz