• 2017-04-15

Short Waves on Tour

Najlepsze polskie krótkie metraże z programu Short Waves Festival ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce. W środę, 19 kwietnia, Kino Pod Baranami zaprasza na przegląd festiwalowych perełek w ramach Short Waves on Tour.

„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie znalazło się sześć filmów krótkometrażowych, które biorą udział w konkursie na najlepszy film. Widzowie Kina Pod Baranami zobaczą trzy filmy dokumentalne, a wśród nich Trzy rozmowy o życiu artystki wizualnej, Julii Staniszewskiej, rejestrujące próbę nawiązania trudnego dialogu między matką i córką na temat możliwości pogodzenia miłości, wiary i ideologii; nagrodzony podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w 2016 roku film Nauka w reżyserii Emi Buchwald oraz dzieło Zofii Kowalewskiej Więzi, uhonorowane m.in. Srebrnym Smokiem podczas zeszłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Fani animacji będą mogli nacieszyć oczy autoironicznym Debiutem Katarzyny Kijek i Przemysława Adamskiego z muzyką Mikołaja Trzaski. Na ekranie pojawi się także wyjątkowo zabawna animacja Renaty Gąsiorowskiej o prowokującym tytule Cipka. Krótkometrażowe filmy fabularne jako jedyny będzie reprezentował film Zagraj ze mną w reżyserii Mileny Dutkowskiej, wyróżniony w 2016 roku podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Publiczność zgromadzona na pokazach Short Waves on Tour w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 7 tys. zł.

Short Waves Festival
18 kwietnia 2017 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz