Japońska animacja osią festiwalu Animocje

Trzydniowy prolog, a potem siedem dni festiwalu: od 19 do 29 kwietnia w Bydgoszczy odbywał się będzie 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Tematem wiodącym imprezy będzie animacja japońska w różnych wcieleniach. Laureatem nagrody za Osiągniecia w Dubbingu zostanie w tym roku wielki aktor, Wiktor Zborowski.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje ((źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje ((źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej 10 kwietnia, dyrektorka festiwalu Weronika Płaczek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przedstawiła program nadchodzącej, 7. edycji Animocji. Osią tematyczną festiwalu będzie animacja z Japonii. Animocje pokażą szerokie spektrum japońskiego kina animowanego, sięgając również do innych form wyrazu, niż najlepiej nam znane „anime”.

W konkursach będzie można zobaczyć 86 filmów krótkometrażowych. 33 w Konkursie Międzynarodowym i 15 w Konkursie Najnowszych Filmów Polskich (filmy z tych dwóch kategorii powalczą o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany) i 39, w podzielonym na trzy sekcje, Konkursie Filmów Dla Dzieci. 23 filmy startują w przedfestiwalowej Do-Grywce. Po jej zakończeniu publiczność wybierze jeden z nich, który dołączy do stawki konkursu głównego. Bydgoskie Animocje jako jedyny festiwal w kraju przyznają Nagrodę za Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu.

 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje
Od 19 do 29 kwietnia 2017 roku
Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR