Japońska animacja osią festiwalu Animocje

Trzydniowy prolog, a potem siedem dni festiwalu: od 19 do 29 kwietnia w Bydgoszczy odbywał się będzie 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Tematem wiodącym imprezy będzie animacja japońska w różnych wcieleniach. Laureatem nagrody za Osiągniecia w Dubbingu zostanie w tym roku wielki aktor, Wiktor Zborowski.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje ((źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje ((źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej 10 kwietnia, dyrektorka festiwalu Weronika Płaczek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przedstawiła program nadchodzącej, 7. edycji Animocji. Osią tematyczną festiwalu będzie animacja z Japonii. Animocje pokażą szerokie spektrum japońskiego kina animowanego, sięgając również do innych form wyrazu, niż najlepiej nam znane „anime”.

W konkursach będzie można zobaczyć 86 filmów krótkometrażowych. 33 w Konkursie Międzynarodowym i 15 w Konkursie Najnowszych Filmów Polskich (filmy z tych dwóch kategorii powalczą o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany) i 39, w podzielonym na trzy sekcje, Konkursie Filmów Dla Dzieci. 23 filmy startują w przedfestiwalowej Do-Grywce. Po jej zakończeniu publiczność wybierze jeden z nich, który dołączy do stawki konkursu głównego. Bydgoskie Animocje jako jedyny festiwal w kraju przyznają Nagrodę za Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu.

 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje
Od 19 do 29 kwietnia 2017 roku
Bydgoszcz

Dodaj komentarz