• 2017-04-14

Rafael Payare i Sinfonietta Cracovia

Koncert inaugurujący współpracę Sinfonietty z wenezuelskim dyrygentem Rafaelem Payare odbędzie się 20 kwietnia w Filharmonii Krakowskiej. W programie wieczoru znajdzie się I oraz II Symfonia Roberta Schumanna.

Rafael Payare, Sinfonietta Cracovia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafael Payare, Sinfonietta Cracovia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niespełna czterdziestoletni wychowanek słynnego El Sistema ‒ wenezuelskiego programu edukacji muzycznej będącego kuźnią talentów tej miary co szef Los Angeles Philharmonic, Gustavo Dudamel ‒ ma już na swoim koncie współpracę z wiodącymi światowymi orkiestrami, takimi jak Wiener Philharmoniker, Londyńska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Radia Bawarskiego czy Royal Stockholm Philharmonic.

Kariera energetycznego Wenezuelczyka nabrała rozpędu po jego bezapelacyjnym zwycięstwie w słynnym Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Nicolai Malko w 2012 roku. Na talencie Payare’a poznał się również sam Krzysztof Penderecki, który w 2013 roku zaprosił artystę do wzięcia udziału w serii warszawskich koncertów z okazji jubileuszu jego 80. urodzin u boku takich mistrzów batuty, jak Valery Gergiev, Charles Dutoit, Leonard Slatkin czy Jirí Belohlávek.

Współpracę Payare’a z krakowskim zespołem zainauguruje koncert z cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą. Zostaną wykonane kompozycje symfoniczne Schumanna: I Symfonię B-dur Wiosenna oraz II Symfonię C-dur.

Rafael Payare, Sinfonietta Cracovia
20 kwietnia 2017 roku, godz. 19.30
Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego
Kraków, ul. Zwierzyniecka 1

Dodaj komentarz