Bon Kultury – łatwiejszy dostęp do sztuki

Już po raz szósty województwo małopolskie we współpracy z wojewódzkimi instytucjami kultury realizuje wyjątkową inicjatywę – Bon Kultury. W ramach projektu uczestnicy mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w różnych miejscowościach Małopolski. W tegorocznej edycji programu bierze udział 18 instytucji kultury, które proponują uczestnikom udział w 35 różnorodnych inicjatywach kulturalnych i edukacyjnych.

Bon Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bon Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem programu jest stworzenie łatwiejszego dostępu dzieci, młodzieży i dorosłych do oferty edukacyjnej i kulturalnej, a także zwiększenie roli kultury w procesie edukacji oraz urozmaicenie i podniesienie atrakcyjności jej oferty. Bon Kultury jednorazowo uprawnia do 75% zniżki na wydarzenia kulturalne, zaś odbiorcy uczestniczą w nich za darmo lub pokrywają niewielką – maksymalnie kilkuzłotową – część kosztów. Dla uczestników i grup z miejscowości dalej położonych przygotowano specjalną ofertę, w ramach której zostaną pokryte koszty transportu do instytucji.

Projekt powstał głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Małopolski, zwłaszcza pochodzących z małych miejscowości i rzadko mających okazję poznać i doświadczyć bogactwa kulturowego regionu. Dzięki Bonowi Kultury mogą oni odwiedzić kilkanaście miejscowości, które w ramach projektu oferują uczestnictwo w warsztatach, spotkaniach lub zajęciach, obejrzenie spektakli i wystaw czy odbycie ścieżek edukacyjnych. Innymi słowy: umożliwiają stanie się aktywnymi odbiorcami kultury.

W tym roku do programu przyłączyło się 18 instytucji i bierze w nim udział 14 miejscowości: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane, Szymbark, Łosie, Szlachtowa, Zubrzyca Górna, Dołęga, Wierzchosławice, Zalipie, Dębno, Wygiełzów, Gorlice, które oferują łącznie 35 różnorodnych propozycji edukacyjnych i kulturalnych.

Bon Kultury
Od kwietnia do grudnia 2017 roku
Instytucje kultury województwa małopolskiego

Dodaj komentarz