Bon Kultury – łatwiejszy dostęp do sztuki

Już po raz szósty województwo małopolskie we współpracy z wojewódzkimi instytucjami kultury realizuje wyjątkową inicjatywę – Bon Kultury. W ramach projektu uczestnicy mogą korzystać z bogatej oferty zajęć kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w różnych miejscowościach Małopolski. W tegorocznej edycji programu bierze udział 18 instytucji kultury, które proponują uczestnikom udział w 35 różnorodnych inicjatywach kulturalnych i edukacyjnych.

Bon Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bon Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem programu jest stworzenie łatwiejszego dostępu dzieci, młodzieży i dorosłych do oferty edukacyjnej i kulturalnej, a także zwiększenie roli kultury w procesie edukacji oraz urozmaicenie i podniesienie atrakcyjności jej oferty. Bon Kultury jednorazowo uprawnia do 75% zniżki na wydarzenia kulturalne, zaś odbiorcy uczestniczą w nich za darmo lub pokrywają niewielką – maksymalnie kilkuzłotową – część kosztów. Dla uczestników i grup z miejscowości dalej położonych przygotowano specjalną ofertę, w ramach której zostaną pokryte koszty transportu do instytucji.

Projekt powstał głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Małopolski, zwłaszcza pochodzących z małych miejscowości i rzadko mających okazję poznać i doświadczyć bogactwa kulturowego regionu. Dzięki Bonowi Kultury mogą oni odwiedzić kilkanaście miejscowości, które w ramach projektu oferują uczestnictwo w warsztatach, spotkaniach lub zajęciach, obejrzenie spektakli i wystaw czy odbycie ścieżek edukacyjnych. Innymi słowy: umożliwiają stanie się aktywnymi odbiorcami kultury.

W tym roku do programu przyłączyło się 18 instytucji i bierze w nim udział 14 miejscowości: Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Zakopane, Szymbark, Łosie, Szlachtowa, Zubrzyca Górna, Dołęga, Wierzchosławice, Zalipie, Dębno, Wygiełzów, Gorlice, które oferują łącznie 35 różnorodnych propozycji edukacyjnych i kulturalnych.

Bon Kultury
Od kwietnia do grudnia 2017 roku
Instytucje kultury województwa małopolskiego

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR