Architektour tym razem w Bytomiu

Ósma edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych z cyklu Architektour odbędzie się w od 20 do 26 kwietnia w Bytomiu. Ponad setka studentów kierunków projektowych z całej Polski pracujących pod okiem architektów i aktywistów miejskich będzie miała szansę zmierzyć się problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Studenci inspirowani wykładami, debatami oraz szeregiem wydarzeń towarzyszących będą mieli okazję pracowania w sposób daleki od znanej im codzienności akademickiej.

Architektour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architektour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architektour to ogólnopolskie warsztaty architektoniczne organizowane przez Samorządy Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Fundację Na Dużą Skalę. Wydarzenie omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta nie pojawiające się zazwyczaj na pierwszych stronach gazet.

Aby podkreślić istotę społecznego czynnika w procesie projektowym każda z grup pracować będzie pod czujnym okiem nie tylko tutorów, ale także osób bezpośrednio związanych z miastem goszczącym. Podczas procesu poznawania miasta oraz kreowania projektowych rozwiązań goście będą mieli do dyspozycji pomoc lokalnych konsultantów. Tematy projektów będą bardzo zróżnicowane – nie zabraknie rewitalizacji, miejscowych interwencji czy adaptacji wnętrz urbanistycznych. Wszystko to ze szczególnym uwzględnieniem aspektu człowieka w mieście.

Zarówno uczestnicy warsztatów jak i mieszkańcy Bytomia będą mieli okazję udziału w wykładach otwartych, podczas których wystąpią architekt oraz urbanista Stefan Werrer – wykładowca na FH AACHEN, University of Applied Sciences, architekt Hubert Trammer, Wojciech Kłosowski –ekspert samorządowy, specjalista w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego oraz rewitalizacji miast. Program wydarzeń otwartych przewiduje również prezentacje studenckich portfolio, debaty oraz projekcje filmów.

Architektour
Od 20 do 26 kwietnia 2017 roku
Bytom

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR