Koniec widzenia Grzegorza Mołdy będzie ubiegać się o Złotą Palmę

Film dyplomowy Grzegorza Mołdy, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, weźmie udział w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes. To już drugi w historii polskiej kinematografii krótki film fabularny, który będzie się ubiegać o złotą Palmę w Cannes. W 2013 roku sukces taki odniosła Elżbieta Benkowska, absolwentka pierwszego rocznika Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej, z filmem Olena.

„Koniec widzenia”, reż. Grzegorz Mołda (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Koniec widzenia”, reż. Grzegorz Mołda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koniec widzenia (Time to Go) wybrano spośród 4843 filmów zgłoszonych na 70. Festiwal Filmowy w Cannes przez twórców z całego świata. Film z Gdyni znalazł się w prestiżowym gronie 9 najlepszych produkcji. Obok niego w konkursie o Złotą Palmę ubiegać się będą obrazy z Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Grecji, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Chin, Kolumbii i Szwecji.

Tegoroczny Festiwal w Cannes rozpocznie się 17 maja. Zwycięzcę konkursu krótkich metraży wybierze międzynarodowe jury pod przewodnictwem rumuńskiego reżysera, Cristiana Mungiu, ubiegłorocznego zdobywcy Złotej Palmy za film Egzamin. Laureat zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali Festiwalu 28 maja.

Grzegorza Mołda (ur. 1993) otrzymał dyplom Gdyńskiej Szkoły Filmowej w lutym 2017 roku. Przed reżyserią studiował etnologię i antropologię kultury.

Grzegorz Mołda w konkursie filmów krótkometrażowych w Cannes
Ogłoszenie nominacji: 12 kwietnia 2017 roku

Dodaj komentarz