• 2017-04-11

Szczecin European Film Festival zaprasza do nadsyłania zgłoszeń

Trwa nabór do czterech sekcji konkursowych Szczecin European Film Festival. Program festiwalu realizowany jest w partnerstwie z międzynarodową siecią organizatorów i prezentowany w Szczecinie oraz w miejscowościach po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Szczecin European Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szczecin European Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Część konkursowa SEFF odkrywa i prezentuje najciekawsze i najnowsze propozycje twórców z całego świata. W ubiegłym roku do Konkursu Europejskiego filmów dokumentalnych zgłoszono rekordową liczbę 2570 produkcji z 88 krajów (dopuszczone koprodukcje), a do konkursu TELEFON ART ponad 1130 produkcji z 83 krajów.

Oprócz części konkursowych festiwal oferuje bogaty program towarzyszący, a w nim m.in.: Przekraczanie Granic – autorski punkt programu Tomasza Raczka poświęcony przyszłości granic gatunkowych filmu; Let’s Talk Film – spotkania z gwiazdami kina; Najlepsze Filmy Świata – prezentacja najnowszych i najgłośniejszych produkcji dokumentalnych; SEFF Film Forum – spotkanie międzynarodowego środowiska filmowego.

Cztery sekcje konkursowe Szczecin European Film Festivalu:

  • Konkurs Europejski – jego głównym celem jest prezentacja premierowych produkcji, które poszerzają pojęcie kina dokumentalnego oraz przełamują jego stereotypowe postrzeganie.
  • TELEFON ART – to międzynarodowy konkursu filmów nakręconych telefonem komórkowym lub innym „podręcznym” sprzętem rejestrującym obraz i dźwięk. Tematyka i technika wykonania filmu jest dowolna, mogą to być dokumenty, fabuły, reportaże, animacje, video art.
  • POP SEFF – światowy konkurs krótkich filmowych form muzycznych – tzw. klipów. Poszukiwane są produkcje przełamujące standardowe formy gatunku, w których obraz odgrywa równie istotną rolę co opisująca go muzyka.
  • Zachodniopomorskie Shorty – to siódma edycja konkursu prezentującego najnowsze i najciekawsze produkcje filmowe twórców związanych z województwem zachodniopomorskim.

Zgłoszenia do Szczecin European Film Festivalu 
Zgłoszenia do Konkursu Europejskiego trwają do 16 czerwca 2017 roku, do pozostałych sekcji do 8 maja 2017 roku.
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczecin

Dodaj komentarz