• 2017-04-11

Zaprojektuj talerz dla Manufaktury w Bolesławcu

Instytut Dizajnu w Kielcach ogłasza konkurs, towarzyszący wystawie AKORD. Praca, precyzja, produkt, na zaprojektowanie autorskiego wzoru na talerz i kubek. Nagrodą dla zwycięzcy jest realizacja projektu przez fabrykę naczyń kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu i negocjacje odnośnie wdrożenia go do produkcji. Profesjonalnie wyprodukowane talerze trafią w ręce laureatów.

Wzór na Akord (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wzór na Akord (źródło: materiały prasowe organizatora)

W skład komisji konkursowej, oceniającej projekty wejdą Magdalena Gazur (projektant ceramiki dla FNK „Manufaktura” w Bolesławcu, wykładowca na ASP we Wrocławiu), Marta Dachowska (ceramik w Instytucie Dizajnu w Kielcach), Bogdan Kosak (projektant porcelany użytkowej i rzeźby ceramicznej). Jury wyłoni trzech laureatów konkursu, jednego wybiorą internauci w głosowaniu przez aplikację Click Contest.

Do zdobycia są cztery nagrody:

  • I Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy kamionkowe (talerz i kubek) oraz negocjacje dotyczące wdrożenia go do produkcji w Fabryce Naczyń Kamionkowych  „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz w Bolesławcu.
  • II Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) oraz udział w warsztatach ceramicznych w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu
  • III Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) wykonane w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu
  • Nagroda Internautów – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) wykonane w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi podczas finisażu wystawy AKORD, który odbędzie się w Instytucie Dizajnu w Kielcach 8 maja 2017 roku.

Konkurs Wzór na Akord
Zgłoszenia do 24 kwietnia 2017 roku
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz