Stefan Hertmans: miłość w czasach terroryzmu

Głośniej niż śnieg Stefana Hertmansa to wnikliwa analiza współczesności, w której zacierają się granice tożsamości, religia dzieli, zamiast łączyć, a terroryzm i wiara w globalny spisek ciągną ludzkość w odmęty paranoi, strachu, samotności i braku zaufania. Premiera książki już dziś.

Stefan Hertmans, „Głośniej niż śnieg” – okładka (źródło: materiały wydawcy)

Stefan Hertmans, „Głośniej niż śnieg” – okładka (źródło: materiały wydawcy)

John De Vuyst jest redaktorem w wydawnictwie. Szczęśliwie się ożenił z piękną i inteligentną Margą. Pewnego dnia jego spokojne życie gwałtownie się kończy, gdy dostaje dwa tajemnicze listy w języku, który jest mu obcy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny później wielka bomba wybucha na drugim piętrze Instytutu Świata Arabskiego w Paryżu, a wkrótce potem dochodzi do potężnej eksplozji w bazylice Świętego Piotra w Rzymie.

Nie tylko świat zewnętrzny ulega zniszczeniu – także życie osobiste Johna staje się najeżone kłopotami, zwłaszcza po tym, gdy Marga dowiaduje się o jego romansie i postanawia się wyprowadzić.

Sprawy nabierają gwałtownego tempa, kiedy de Vuyst odkrywa, że istnieje bezpośredni związek między zaadresowanymi do niego listami i terrorystycznymi atakami nieznanych wtedy jeszcze fundamentalistów.

Stefan Hertmans, Głośniej niż śnieg
Premiera: 11 kwietnia 2017 roku
Wydawnictwo Marginesy

Dodaj komentarz