Kultowe klasyki w popularnych filmach

Masz wrażenie, że stare samochody już dawno odeszły w zapomnienie? Wbrew pozorom nadal cieszą się one bardzo dużą popularnością. Młodzi ludzie często wynajmują kultowy model pojazdu by pełnił rolę ich samochodu ślubnego, celebryci jeżdżą starymi limuzynami by zwrócić na siebie uwagę, a jeszcze inni poruszają się przy pomocy oldtimerów dla własnej przyjemności.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Przed laty najsłynniejsze z modeli starych samochodów dostawały nawet role w filmach. W tym miejscu chcielibyśmy przedstawić Ci listę znakomitych modeli zabytkowych pojazdów, które miały swój debiut na wielkim ekranie.

Na tapetę weźmiemy trzy polskie filmy:

Zmiennicy i Fiat 125p
Fiat 125p chyba każdemu z nas jest dobrze znany. Obecnie uznawany jest za kultowy model samochodu, który przed laty był wyznacznikiem klasy i stylu. Jednym z najpopularniejszych egzemplarzy okazał się Fiat 125p w kolorze Yellow Bahama, który został wykorzystany w produkcji serialu telewizyjnego o nazwie Zmiennicy.

07 zgłoś się i Polonez
Sporą konkurencją dla wspomnianego wyżej Fiata 125p okazał się dobrze znany nam wszystkim Polonez. Polski Bond – Borewicz (Bronisław Cieślak) poruszał się nim w filmie 07 zgłoś się, który do tej pory cieszy się sporą popularnością wśród naszych rodaków i chętnie jest oglądany podczas wieczorów filmowych w polskich domach.

Nie lubię poniedziałku, Poszukiwany, poszukiwana i Triumph Spitfire
Znacie ten model samochodu? Może nie jest on tak popularny jak Fiat 125p czy Polonez, ale również jest on w Polsce dobrze znany. Triumph Spitfire otrzymał rolę zarówno w filmie Nie lubię poniedziałku, jak i Poszukiwany, poszukiwana. Starsze pokolenia zapewne bardzo dobrze znają obie produkcje i do dzisiaj z przyjemnością je oglądają.

Biorąc pod uwagę dużą popularność powyższych modeli samochodów istnieje spora grupa miłośników starych pojazdów, którzy pragną je mieć na własność. Nie jest trudno pozyskać Fiata 125p czy Poloneza, którego stan techniczny będzie pozwalał na przemieszczenie się nim od punktu A do punktu B.

Pomimo utrzymywania starych pojazdów w dobrym stanie trzeba brać pod uwagę, że w każdej chwili nawet najlepszy samochód może odmówić nam posłuszeństwa. Warto zabezpieczyć się na wypadek zaistnienia tego typu wydarzenia i wykupić polisę dedykowaną zabytkowym pojazdom (np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/), z której w razie zaistnienia stłuczki czy kradzieży otrzymamy rekompensatę finansową pokrywającą nasze straty.

Dodaj komentarz