Album dźwiękowy Aleksandry Wałaszek

Małe Morze jest projektem Aleksandry Wałaszek, który tak naprawdę nie ma końca. Jego podstawą stał się cykl rozmów, które autorka przeprowadzała przez niecały miesiąc z ludźmi poznanymi w Ustce.

Aleksandra Wałaszek, „Male morze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Wałaszek, „Małe morze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miasto Miejsc to specyficzny dziennik, rodzaj audioturystyki oraz ideologiczny szyld, który patronuje kilku dźwiękowo zorientowanym działaniom. Pierwszym był MAD MAPs – projekt intermedialny, którego fundamentem były rozmowy z mieszkańcami japońskiego Matsudo (aka Mad City). Miasta, które zaczyna się dokładnie tam, gdzie kończy się Tokyo. Kolejnym był projekt Panorama, który powstał w hiszpańskim San Sebastian jako zbiór memorabiliów z baskijskiego kotła. Następnym jest właśnie Usteckie Małe Morze.

O projekcie w Ustce mówi Aleksandra Wałaszek: Ustka to ludzie, których spotykałam codziennie, z którymi rozmawialiśmy o życiu, pogodzie, miejscach, które są i tych, które zachowały się jedynie w ich pamięci. Tak powstał album dźwiękowy, składający się z wielu głosów i tak po raz kolejny powstała Ustka.

Aleksandra Wałaszek. Małe Morze
Od 3 marca do 11 kwietnia 2017 roku
Warsztaty: 11 kwietnia 2017 roku, godz. 11.00 i 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz