• 2017-04-11

Ruszyła rejestracja uczestników na 4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza do udziału w 4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej pt. Dziedzictwo i społeczeństwo, które odbędzie się 1 i 2 czerwca w siedzibie MCK. 10 kwietnia ruszyła rejestracja uczestników.

4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jaki jest dziś stosunek społeczeństwa do kwestii dziedzictwa – do jego istotnej, choć często trudnej przeszłości? W jaki sposób dziedzictwo kształtuje społeczności, w których żyjemy? Kto jest jego właścicielem i dlaczego? 4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej stanowić będzie próbę znalezienia odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wzajemnych relacji pomiędzy dziedzictwem a społeczeństwem.

Do udziału w tej międzynarodowej konferencji zaproszono badaczy pracujących na polu różnych dyscyplin (sztuki i architektury, historii i literatury, ekonomii i socjologii, polityki i zarządzania). W ramach ogłoszonego otwartego naboru referatów (call for papers) otrzymano ponad 150 propozycji z kilkudziesięciu krajów, z których ostatecznie do zaprezentowania w trakcie Forum wybrano 80. Dotyczą one takich zagadnień jak m.in. dziedzictwo niechciane, miejsca pamięci, krajobraz kulturowy, dziedzictwo i nowe media, społeczny wymiar dziedzictwa, turystyka i zrównoważony rozwój, dziedzictwo lokalne i niematerialne.

Udział w całości Forum, w tym w wykładach równoległych i blokach tematycznych, możliwy jest po uprzedniej płatnej rejestracji. Szczegóły i program konferencji dostępny na stronie MCK.

4. Forum Dziedzictwa Europy Środkowej. Dziedzictwo i społeczeństwo
Od 1 do 2 czerwca 2017 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz