• 2017-04-10

When Design Meets Time

W Galerii Pod Napięciem w Łodzi od 12 kwietnia będzie można obejrzeć wystwę When Design Meets Time, na której będą prezentowane projekty studentów architektury wnętrz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

When Design Meets Time, proj. Jakub Balicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

When Design Meets Time, proj. Jakub Balicki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Projekty studentów prezentowane na wystawie są efektem końcowym pierwszego ćwiczenia, realizowanego w ramach zajęć Komunikacji Wizualnej, mającego łagodnie wprowadzić studentów w świat projektowania graficznego. Ćwiczenie to jest silnie powiązane z przestrzenią, w której się specjalizują i czują swobodnie. W swoich projektach studenci musieli zmierzyć się z „czasem” raz przedstawionym wizualnie w formie kalendarza a raz w formie zegara.

Projektowane elementy przestrzenne swoim charakterem nawiązywać musiały do wnętrz wcześniej stworzonych przez autora. Do dyspozycji była dowolna liczba elementów, a także ich kolor, kształt i wielkość. Elementem obowiązkowym w obu wariantach ćwiczenia było użycie typografii, w tym dobór odpowiedniej rodziny fontów, odpowiadających charakterowi projektu. Kształt projektowanego przedmiotu miał wyraźnie pokazać podziały danych zachodzące w kalendarzu, tj. podział na miesiące i dni, lub godziny, minuty i sekundy w przypadku zegarów.

Powstałe prace są nie tylko odbiciem stylów projektowych ich autorów, ale również wyrazem ich pomysłowości a czasem i przekory, w rozwiązywaniu zagadnień graficznych, stawianych przez samą formę kalendarza i zegara. Projektowane przedmioty musiały być estetycznie nie tylko interesującą formę, ale musiały spełniać również wymagania funkcjonalne. Zegar czy kalendarz jako przedmiot użytkowy musi być zrozumiały i możliwy do odczytania przez każdego odbiorcę bez dodatkowych wyjaśnień” – dr Beata Wawrzecka

When Design Meets Time
Od 12 kwietnia do 15 maja 2017 roku
Galeria Pod Napięciem
Łódź

Dodaj komentarz