• 2017-04-10

Koreański Teatr Tańca Współczesnego wystąpi w Warszawie

11 kwietnia na deskach Teatru Studio odbędzie się spektakl Shining Light – będący prezentacją współczesnego koreańskiego teatru tańca w wykonaniu awangardowego zespołu Kim MaeJa ChangMu Dance Company.

Kim MaeJa ChangMu Dance Company, „Shining Light” (źródło: materiały prasowe)

Kim MaeJa ChangMu Dance Company, „Shining Light” (źródło: materiały prasowe)

Grupa jako pierwsza eksperymentowała z łączeniem tradycyjnego dworskiego tańca koreańskiego i elementów szamańskich oraz wywodzących się z religii buddyjskiej. W przedstawianym po raz pierwszy w Polsce spektaklu Shining Light choreografka i dyrektor artystyczna teatru – Kim MaeJa opowiada uniwersalną historię o naturze człowieka.

Grupa ChangMu powstała w 1976 roku mając na celu rekonstrukcję tańca reprezentującego różne okresy koreańskiej historii. Od początku istnienia jej twórczyni pragnie na nowo spojrzeć na kulturę tańca łącząc go z pomysłową kombinacją ruchu scenicznego, poezją i malarstwem. Tancerze ChangMu pracujący z Kim MaeJa dążą do usystematyzowania i globalizacji koreańskiego stylu współczesnego, aby uzyskał on większe uznanie i zrozumienie na całym świecie.

Spektaklowi Shining Light towarzyszyć będzie grupa muzyczna NaMu – trójka solistów, grających na tradycyjnych koreańskich instrumentach (Daegeum, Janggu, Ajaeng).

Kim MaeJa ChangMu Dance Company, Shining Light
11 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Organizator: Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Warszawa, pl. Defilad 1

Dodaj komentarz