• 2017-04-10

Zgłoś swój projekt do make me!

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji. Obecnie jest jednym z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Skierowany do wszystkich, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu.

make me! (źródło: materiały prasowe organizatora)

make me! (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybieramy około 20 najlepszych projektów, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. W drugim etapie wybierany zostaje zwycięzca, który otrzymuje nagrodę główną – Paradyż Award 20,000 złotych, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.

W drugim etapie zostaną także wybrani laureaci nagród dodatkowych, m.in. nagrody specjalnej w wysokości 10,000 złotych. Najważniejszym celem make me! jest wyłonienie oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu. Wszyscy finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki udziale w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Zatem do dzieła i po prostu make me!

Zgłoszenia do konkursu make me!
Od 1 kwietnia do 2 lipca 2017 roku
Łódź Design Festival

Dodaj komentarz