Rozmowa między widzem a artystą

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza 13 kwietnia na wernisaż wystawy malarstwa Jana Wołka. Otwarcie wystawy Jana Wołka będzie wydarzeniem interdyscyplinarnym. Wernisażowi towarzyszyć będzie bowiem koncert-niespodzianka. Tajemnica, także dla bohatera wieczoru, wyjaśni się na wystawie, chwilę przed jej otwarciem.

Jan Wołek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Wołek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Wołek jest artystą wszechstronnym, interdyscyplinarnym, wielogłosowym. Artysta estradowy, kompozytor, twórca programów telewizyjnych; malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta o świecie opowiada na różne sposoby: za pomocą obrazu, słowa i piosenki. Odżegnuje się jednak od wskazania, który z tych środków wyrazu jest mu najbliższy.

Poprzez swoje obrazy artysta chętnie dzieli się z odbiorcami zachwytem nad światem i radością tworzenia. W ten sposób poszukuje najprostszego porozumienia z każdym, kto ogląda jego prace.

Cieszy mnie, że ludzie cieszą się z moich obrazów. Satysfakcjonuje mnie to, że ludzie wiedzą „o czym to jest”, że nie musimy podejmować miedzy sobą jakiejś gry, której reguły ustala krytyk oczekując daleko posuniętej cnoty posłuszeństwa. (…) Lubię, gdy ludzie doceniają, że potrafię „położyć” wodę, „zawinąć” niebo, że światło i cień idą pod rękę, a przecież moje malarstwo nie jest prostym przekładem ładnego na jeszcze ładniejsze. Uroda natury i przedmiotu zachwyca mnie nieustannie, gapie się na to z otwarta gębą i cieszę się, że przyszło mi machać pędzlem na tym pięknym świecie – mówi Jan Wołek.

Wystawę w Częstochowie wypełnią pejzaże Jana Wołka stanowiące ciągle przedmiot znaczącego zainteresowania artysty – inspirowane okolicami Kazimierza Dolnego piękne przestrzenie przesycone światłem, ze znakomitym wyczuciem koloru. Osobną strefę stanowić będą ostatnie prace artysty – kobiece akty i scenki symboliczne, malowane z właściwą autorowi nutą sarkazmu i humoru.

Jan Wołek. Oczywiście
Od 14 kwietnia do 14 maja 2017 roku
Wernisaż 13 marca 2017 roku, godz. 18.00
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz