Tomasz Fudala – Miasto jako wystawa

12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie z Tomaszem Fudalą – kuratorem wszystkich edycji Festiwalu Warszawa w budowie. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy wokół różnych warszawskich projektów poświęconych analizowaniu miasta jako przypadku urbanistyczno-społecznego.

„Tomasz Fudala – Miasto jako wystawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tomasz Fudala – Miasto jako wystawa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Warszawy w budowie – festiwalu miejskiego, który będzie osią prezentacji – odbyło się kilkaset wydarzeń, ponad sto tysięcy widzów wzięło udział w wykładach, seminariach, wycieczkach, pokazach filmowych, warsztatach. Wystawy dedykowane były legendom warszawskiej architektury i projektowania (Stanisław Zamecznik, Arseniusz Romanowicz, Karol Schayer), jak i zapomnianym rozdziałom w historii polskiej myśli architektonicznej. Prowadzone były rozmowy o korzeniach nowoczesności, wizji miasta przyszłości, przepisów na lepsze, bardziej funkcjonalne i zróżnicowane miasto.

W czasie ośmiu edycji festiwal okrzepł i dojrzał, spotkał się z bardzo przychylnym oddźwiękiem ze strony mediów i coraz bardziej zróżnicowanej, publiczności. Wiele z festiwalowych zdarzeń zostało zaproponowanych przez organizacje pozarządowe, ruchy lokatorskie, aktywistów i entuzjastów miasta.

Tomasz Fudala (ur. 1980) jest historykiem i krytykiem sztuki, absolwentem UW, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczął jako asystent Andy Rottenberg w 2004 roku, w Instytucie Adama Mickiewicza, przy dużym projekcie wystawienniczo-badawczym Warszawa-Moskwa/Moskwa-Warszawa 1900-2000. Interesuje się architekturą i wystawiennictwem. Projektowaniu wystaw poświęcona była jego pierwsza wystawa w 2010 roku Przestrzeń między nami, opowiadająca o architektach – wystawiennikach m.in. Stanisławie Zameczniku.

Tomasz Fudala – Miasto jako wystawa
12 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz