Sztuka ulicy tym razem w galerii

It Is Framed to pierwsza w Polsce wystawa street artu prezentująca dzieła najważniejszych na świecie twórców. Jednocześnie premierowa wystawa najważniejszych i największych polskich kolekcji.

„It is Framed” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„It is Framed” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa It Is Framed to nie tylko przegląd prywatnych kolekcji, ale również okazja do szerszego spojrzenia na fenomen kolekcjonowania sztuki ulicznej – różnych strategii zbierania tego, co kiedyś przypisywane było ulicy a dziś z wielkim powodzeniem funkcjonuje na światowym rynku sztuki. Prezentowane obiekty stanowią możliwie kompletny obraz zjawiska i co istotne – pochodzą z różnych okresów działalności artystów. Są zatem ciekawym przykładem antycypowania i świadomego gromadzenia sztuki ulicznej wśród polskich kolekcjonerów.

Na wystawie pokazane zostaną prace z kolekcji sosm.pl, Tomka Szpili, Pawła Kity, Maćka Malinowskiego. Artyści, których prace będą prezentowane na wystawie: Banksy, Cleon Peterson, Conor Harrington, D*Face, Escif, Evol, Faile, Futura 2000, Kofie, M-City, Nawer, Obey Giant, Roa, Robert Proch, Sainer, Seen, Vhils i inni.

It Is Framed 
Od 8 kwietnia do 15 maja 2017 roku
Wernisaż: 8 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Brain Damage Gallery w Lublinie

Dodaj komentarz