• 2017-04-07

Droga z piekła do piekła Jacka Kaczmarskiego

„Łzy znajdują się na dnie każdego komunizmu” – te słowa Charliego Chaplina idealnie wpisują się w głębię utworów Jacka Kaczmarskiego i nieodłącznie towarzyszą koncertom ku jego pamięci w wykonaniu Jarosława Cyby. Koncert Moja Droga z Piekła do Piekła ponownie odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia, 12 kwietnia.

„Moja Droga z Piekła do Piekła”, wyk. Jarosław Cyba, Paweł Jaros (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Moja Droga z Piekła do Piekła”, wyk. Jarosław Cyba, Paweł Jaros (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Cyba po raz trzeci zmierzy się z twórczością Jacka Kaczmarskiego w koncercie stanowiącym akt pamięci po jednym z najsłynniejszych warszawskich bardów. Po raz pierwszy wesprze go w tym muzyk Paweł Jaros. Wykonają utwory, które poruszały – i nadal poruszają – serca oraz rozpalały niegdyś w ludziach płomień walki o wolność.

Postać Jacka odcisnęła się na naszej młodości, dzięki jego piosenkom budowaliśmy światopogląd i wyrażaliśmy bunt wobec otaczającej nas rzeczywistości. Był dla nas autorytetem, który mówił o kondycji człowieka w świecie, a każdemu koncertowi towarzyszyła szczera do bólu prawda – mówi Jarosław Cyba.

Pomimo zmiany ustroju, ta sama prawda towarzyszy publiczności podczas koncertu w pałacu. Nieco mroczna atmosfera Piwnicy Teatralnej w połączeniu z refleksją i smutkiem wywołanymi muzyką oraz obrazami z życia poety sprawia, że zwieńczeniem występu nie są brawa, a wyrażająca wszelkie emocje cisza.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory: Modlitwa o wschodzie słońca,Wędrówka z cieniem, Nasza Klasa, Nie lubię, Listy, Autoportret Witkacego, Encore jeszcze raz, Ja, Śmiech, Mury, Opowieść pewnego emigranta, Zbroja.

Moja Droga z Piekła do Piekła
12 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
Pałac Kultury Zagłębia
Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR