• 2017-04-07

Droga z piekła do piekła Jacka Kaczmarskiego

„Łzy znajdują się na dnie każdego komunizmu” – te słowa Charliego Chaplina idealnie wpisują się w głębię utworów Jacka Kaczmarskiego i nieodłącznie towarzyszą koncertom ku jego pamięci w wykonaniu Jarosława Cyby. Koncert Moja Droga z Piekła do Piekła ponownie odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia, 12 kwietnia.

„Moja Droga z Piekła do Piekła”, wyk. Jarosław Cyba, Paweł Jaros (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Moja Droga z Piekła do Piekła”, wyk. Jarosław Cyba, Paweł Jaros (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Cyba po raz trzeci zmierzy się z twórczością Jacka Kaczmarskiego w koncercie stanowiącym akt pamięci po jednym z najsłynniejszych warszawskich bardów. Po raz pierwszy wesprze go w tym muzyk Paweł Jaros. Wykonają utwory, które poruszały – i nadal poruszają – serca oraz rozpalały niegdyś w ludziach płomień walki o wolność.

Postać Jacka odcisnęła się na naszej młodości, dzięki jego piosenkom budowaliśmy światopogląd i wyrażaliśmy bunt wobec otaczającej nas rzeczywistości. Był dla nas autorytetem, który mówił o kondycji człowieka w świecie, a każdemu koncertowi towarzyszyła szczera do bólu prawda – mówi Jarosław Cyba.

Pomimo zmiany ustroju, ta sama prawda towarzyszy publiczności podczas koncertu w pałacu. Nieco mroczna atmosfera Piwnicy Teatralnej w połączeniu z refleksją i smutkiem wywołanymi muzyką oraz obrazami z życia poety sprawia, że zwieńczeniem występu nie są brawa, a wyrażająca wszelkie emocje cisza.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory: Modlitwa o wschodzie słońca,Wędrówka z cieniem, Nasza Klasa, Nie lubię, Listy, Autoportret Witkacego, Encore jeszcze raz, Ja, Śmiech, Mury, Opowieść pewnego emigranta, Zbroja.

Moja Droga z Piekła do Piekła
12 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
Pałac Kultury Zagłębia
Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR