Edyta Kowalewska w Kolonii Artystów

Kolonia Artystów zaprasza na nową wystawę w ramach projektu Mieszkańcy – Obrysy Edyty Kowalewskiej, które można oglądać od 8 kwietnia.

Edyta Kowalewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Edyta Kowalewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obrysy to cykl obrazów, które są moim poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, czym właściwie jest obraz? Obraz nie jest jedynie tym, co widnieje na powierzchni płótna. Obraz stanowi wszystko to, co widzimy wokół niego – przestrzeń, w której istnieje oraz odbiorca, który jest z nim w relacji. Obraz to także, to co znajduje się z drugiej strony ramy – pisze Edyta Kowalewska.

Edyta Kowalewska – absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2016 roku obroniła dyplom w pracowni malarskiej prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego, aneks zrealizowała w pracowni rysunku dr hab. Anny Królikiewicz. Aktualnie asystentka na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni rysunku i malarstwa dr hab. Dariusza Syrkowskiego.

Mieszkańcy to projekt zainicjowany przez grupę rezydentów i animatorów Kolonii Artystów na Dolnym Mieście, skierowany do osób zaangażowanych w kształtowanie lokalnych postaw obywatelskich. To projekt społeczno-artystyczny, który powstał z naturalnej potrzeby mieszkańców Dolnego Miasta i środowiska artystów, którzy mają tu swoje pracownie. Od 2012 roku w budynku przy ulicy Dolnej 4 działają i tworzą artyści, którzy stali się naturalnymi mieszkańcami, wpisując się na stałe w krajobraz rewitalizowanej dzielnicy Dolne Miasto.

Edyta Kowalewska. Obrysy
Kurator: Sylwester Gałuszka
Organizator: Kolonia Artystów
Od 8 do 30 kwietnia 2017 roku
Wernisaż: 8 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Kolonia Artystów w Gdańsku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR