• 2017-04-07

Cinema Italia Oggi

Kino Pod Baranami i Włoski Instytut Kultury we współpracy z Cinecittà Luce oraz Gutek Film zapraszają na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego – Cinema Italia Oggi. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć produkcje, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i publiczność oraz zdobywały nagrody na festiwalach w kraju i za granicą.

„Szybki jak wiatr”, reż. Matteo Rovere (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Szybki jak wiatr”, reż. Matteo Rovere (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie między innymi kultowa komedia Quo vado? z włoskim gwiazdorem Checco Zalone; głośny debiut reżyserski Gianclaudio Cappai Bez śladu; uhonorowany trzema nagrodami na festiwalu w Wenecji film Uszy; wielokrotnie nagradzany sportowy dramat Szybki jak wiatr oraz film więzienny Kwiatek okrzyknięty mianem „autentycznej rewelacji”. Będzie też można zobaczyć poruszającą historię bliźniaczek syjamskich, czyli film Nierozłączne, polityczny thriller Spowiedzi, którego bohaterem jest włoski mnich oraz historię przestępcy szukającego nowej drogi w życiu, czyli film Największe marzenie.

Przeglądowi towarzyszyć będzie pokaz najlepszego filmu włoskiego roku 2017, komediodramatu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie z polską aktorką Kasią Smutniak.

Cinema Italia Oggi
Od 10 do 13 kwietnia 2017 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz