• 2017-04-07

2. Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy pamięci Jarka Śmietany

Rozpoczyna się nabór do 2. edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w Krakowie.

Jarek Śmietana (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarek Śmietana (źródło: materiały prasowe organizatora)

W jury konkursu, podobnie jak podczas jego pierwszej edycji zasiadać będą dwie amerykańskiej gwiazdy: współpracujący niegdyś z Jarkiem Śmietaną legendarny gitarzysta John Abercrombie oraz wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, znany z zespołów Blood, Swat & Tears oraz współpracy z Milesem Davisem Mike Stern.

Młodych gitarzystów oceniać również będą polscy wirtuozi gitary: Marek Napiórkowski i Karol Ferfecki, a także pomysłodawca Konkursu Witold Wnuk.

Powołaliśmy do życia Konkurs im. Jarka Śmietany przede wszystkim po to, aby uczcić pamięć naszego wspaniałego gitarzysty i jazzmana. Ale nie tylko! Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 54 gitarzystów z 21 krajów. Ci, którzy zakwalifikowani zostali do półfinałów musieli sięgnąć do muzycznych archiwów i przygotować aranżacje utworów Jarka Śmietany. Wierzymy, że większość tych młodych gitarzystów na stałe już włączy te utwory do swojego repertuaru, a my przyczynimy się w ten sposób do promocji wspaniałej muzyki Jarka daleko poza granicami naszego kraju – podkreśla Witold Wnuk, pomysłodawca konkursu i prezes Fundacji My Polish Heart.

Na zgłoszenia do Konkursu organizatorzy czekają tylko do końca kwietnia.

2. Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany
Konkurs: od 28 czerwca do 1 lipca 2017 roku
Termin zgłoszeń: 30 kwietnia 2017 roku
Organizatorzy: Fundacja My Polish Heart, Fundacją im. Zbigniewa Seiferta, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz