Akcja poezja, czyli Wiersze w mieście

27 tysięcy wierszy pojawiło się 1 kwietnia w Warszawie. Stolica zakwitła poezją w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach. Tego rodzaju promocji poezji w Polsce jeszcze nie było. To pierwsza odsłona akcji Wiersze w mieście, która zrodziła się ze znanej kampanii Wiersze w metrze.

„Wiersze w mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wiersze w mieście” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wiersze w mieście nie pozostawią warszawiakom wyboru – mieszkając w stolicy nie da się przez cały kwiecień nie przeczytać choć jednego wiersza. A to dlatego, że będzie można obcować z nimi na co dzień – w drodze do pracy czy w oczekiwaniu na przyjazd autobusu. Wiersze opanowały całe miasto, pojawiając się na 27 tysiącach różnorodnych nośników – na plakatach, przystankach komunikacji miejskiej, w centrum Warszawy, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich. Ponad sto kawiarni wydało kilkanaście tysięcy kubków z kawą „ubranych” w poezję. Wiersze zawisły też w klubach, a kameralne księgarnie i miejskie biblioteki ukryły zakładki z poezją w wybranych książkach.

Wiersze zostały napisane przez szesnastu europejskich poetów, a niektóre z nich stworzono specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim akcji Wiersze w mieście jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami. Wiersze reprezentują różnorodność tradycji, kultury oraz poglądów, są także świadectwem zmian, jakie dzieją się na naszych oczach.

Akcja Wiersze w mieście
Od 1 do 30 kwietnia 2017 roku
Organizator: EUNIC
Warszawa

Dodaj komentarz