• 2017-04-05

Polskie biurko z międzynarodowym wyróżnieniem

Już po raz 62. jury międzynarodowej nagrody Red Dot przyznawanej przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen wytypowało najlepsze rozwiązania z zakresu designu z całego świata. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń nagrodę Best of the Best w kategorii Product Design 2017 otrzymał Stand Up, biurko zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka.

Stand Up, proj. Tomasz Augustyniak (źródło: materiały prasowe biura projektowego)

Stand Up, proj. Tomasz Augustyniak (źródło: materiały prasowe biura projektowego)

Konkurs Red Dot corocznie wyróżnia produkty, które odznaczają się przełomowym wzornictwem i najlepszym wykonaniem, łączące nowatorskie rozwiązania z wysoką funkcjonalnością. Red Dot od 1955 roku spośród tysięcy zgłoszeń typuje wyróżniające się pod kątem designu projekty z całego świata. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: Product Design, Communication Design oraz Design Concept. W ramach każdej z nich najlepszy projekt otrzymuje najwyższe wyróżnienie: Best of the Best.

Stand Up bazuje na opatentowanym manualnym systemie regulowania wysokości blatu, który umożliwia dynamiczną pracę z możliwością płynnego przechodzenia z jednej pozycji do drugiej bez przerywania realizowanych zadań. Dzięki temu wspomaga ergonomiczną i komfortową aktywność zawodową. Dodatkowo, częstsza zmiana pozycji zapobiega dolegliwościom związanym z wielogodzinnym bezruchem.

W jury Red Dot Award zasiania blisko 40 niezależnych specjalistów ze świata designu, wśród których znajdują się projektanci, profesorowie akademiccy czy dziennikarze branżowi. Nagrodzone projekty prezentowane będą w Red Dot Design Museum w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez kolejnych pięć tygodni w Red Dot Design Museum Essen, laureaci tegorocznej odsłony konkursu będą prezentowani na specjalnej wystawie Design on Stage, która jest częścią największej na świecie wystawy poświęconej współczesnemu designowi.

Nagroda Best of the Best, Red Dot Award dla biurka Stand Up,
Projekt: Tomasz Augustyniak
Mikomax Smart Office

Dodaj komentarz