Migracje Łukasza Huculaka i Magdy Grzybowskiej

mia ART GALLERY zaprasza na wystawę Migracje, prezentacje obrazów Łukasza Huculaka i obiektów Magdy Grzybowskiej.

Magda Grzybowska, „Motyw” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magda Grzybowska, „Motyw” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Był to jeden z owych pokojów, które mają dwa oblicza : jedno zamaskowane (…), drugie – nagie … – Giuseppe Tomasi di Lampedusa.

Ten intrygujący początek to zapowiedź wystawy obiektów i obrazów dedykowanych przestrzeni mia ART GALLERY, czyli piwnic i pomieszczeń wrocławskiej kamienicy z przełomu wieków, w której galeria się mieści. Artyści penetrują zaułki i detale wnętrza, odczytując na swój sposób historię miejsca, jego przestrzenny i malarski wyraz. Zapowiada się niezwykle ciekawa wystawa. Jej kształt do końca będzie niespodzianką.

Magda Grzybowska – urodziła się w 1976 r. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom z rzeźby obroniła w 2000 r. W działalności artystycznej odnosi się przede wszystkim do zjawisk przestrzennych, niekoniecznie zamykających się w pojęciu rzeźby. Do swoich prac włącza zarówno obiekty rzeźbiarskie, jak i film, fotografie, zjawiska świetlne, sytuacje, gest i ruch. Od 2006 r. pracuje jako dydaktyk w ASP we Wrocławiu.

Łukasz Huculak – urodził się w 1977 r., absolwent wrocławskiej ASP, w której prowadzi pracownię malarstwa. Zaczynał od monochromatycznych martwych natur. Po okresie fascynacji renesansowym prymitywizmem i architektoniką galeryjnych wnętrz aktualnie skupiony na motywie czaszki i wąsko kadrowanego detalu. Interesuje się ułomnością i fragmentarycznością, wykorzystuje estetykę form „niepełnowartościowych”: szkicu, destruktu i non finito.

Migracje. Łukasz Huculak i Magda Grzybowska
Od 8 do 28 kwietnia 2017 roku
mia ART GALLERY we Wrocławiu

Dodaj komentarz