Migracje Łukasza Huculaka i Magdy Grzybowskiej

mia ART GALLERY zaprasza na wystawę Migracje, prezentacje obrazów Łukasza Huculaka i obiektów Magdy Grzybowskiej.

Magda Grzybowska, „Motyw” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magda Grzybowska, „Motyw” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Był to jeden z owych pokojów, które mają dwa oblicza : jedno zamaskowane (…), drugie – nagie … – Giuseppe Tomasi di Lampedusa.

Ten intrygujący początek to zapowiedź wystawy obiektów i obrazów dedykowanych przestrzeni mia ART GALLERY, czyli piwnic i pomieszczeń wrocławskiej kamienicy z przełomu wieków, w której galeria się mieści. Artyści penetrują zaułki i detale wnętrza, odczytując na swój sposób historię miejsca, jego przestrzenny i malarski wyraz. Zapowiada się niezwykle ciekawa wystawa. Jej kształt do końca będzie niespodzianką.

Magda Grzybowska – urodziła się w 1976 r. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom z rzeźby obroniła w 2000 r. W działalności artystycznej odnosi się przede wszystkim do zjawisk przestrzennych, niekoniecznie zamykających się w pojęciu rzeźby. Do swoich prac włącza zarówno obiekty rzeźbiarskie, jak i film, fotografie, zjawiska świetlne, sytuacje, gest i ruch. Od 2006 r. pracuje jako dydaktyk w ASP we Wrocławiu.

Łukasz Huculak – urodził się w 1977 r., absolwent wrocławskiej ASP, w której prowadzi pracownię malarstwa. Zaczynał od monochromatycznych martwych natur. Po okresie fascynacji renesansowym prymitywizmem i architektoniką galeryjnych wnętrz aktualnie skupiony na motywie czaszki i wąsko kadrowanego detalu. Interesuje się ułomnością i fragmentarycznością, wykorzystuje estetykę form „niepełnowartościowych”: szkicu, destruktu i non finito.

Migracje. Łukasz Huculak i Magda Grzybowska
Od 8 do 28 kwietnia 2017 roku
mia ART GALLERY we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR