• 2017-04-04

2. Przegląd Kina Emirackiego w Krakowie i Katowicach

Fundacja Nahda już po raz drugi zaprasza do Kina Pod Baranami na Przegląd Kina Emirackiego. Impreza, organizowana we współpracy z Image Nation i Arab Film Studio z Abu Dhabi wraz z emirackimi reżyserami, pozwala polskim widzom zapoznać się z bogatą ofertą rozwijającej się kinematografii Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Going to Heaven”, reż. Saeed Salmeen (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Going to Heaven”, reż. Saeed Salmeen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal otworzy psychologiczny thriller Zinzana Majida al Ansariego, jeden z najciekawszych emirackich filmów ostatnich lat. Następnie na ekranie zagości kino drogi, będące jednocześnie opowieścią o dorastaniu, czyli nagrodzony na MFF w Dubaju film Going to Heaven w reżyserii Saeeda Salmeena.

Trzeciego dnia imprezy zostanie zaprezentowany dokument Ali Khaleda Anwar Roma (The Lights of Rome) o narodowej reprezentacji piłkarskiej, która zapewniła swoim fanom najbardziej emocjonujące chwile w futbolowej historii kraju. W tym dniu zobaczyć też będzie można dokumentalne i fabularne filmy krótkometrażowe, których twórcy badają delikatną strukturę więzi międzyludzkich oraz przyglądają się lękom i wątpliwościom artystów.

Gościem przeglądu będzie Gehad Darwish, przedstawiciel firmy producenckiej Image Nation z Abu Dhabi, który spotka się z widzami Kina po piątkowym seansie. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce.

Od 8 do 9 kwietnia przegląd zagości także w Kinie Kosmos w Katowicach.

2. Przegląd Kina Emirackiego
Od 7 do 9 kwietnia 2017 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz