Galeria Jedna/Druga

W kwietniu swoją działalność rozpoczyna Galeria Jedna/Druga zlokalizowana na parterze Domu Kultury 13 Muz przy. pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie. Jest to inicjatywa Moniki Szpener, która będzie tam realizować kuratorski projekt wystawienniczy przy wsparciu DK 13 Muz i Fundacji Reakcja Sztuki.

Kamil Kuskowski, „Fontanna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamil Kuskowski, „Fontanna” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria składa się z dwóch pomieszczeń, w których będą pokazywani artyści dobrani na zasadzie konfrontacyjnej. Na pierwszej wystawie o tytule 1917 inaugurującej działalność galerii prace pokażą prof. Kamil Kuskowski, artysta sztuk wizualnych, dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Ul Pazniak ubiegłoroczny absolwent Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów, obecnie asystent w Pracowni Fotografii i Strategii Artystycznych na tym samym Wydziale.

Instalacja Pazniaka Inochód, to wizualny dokument socjalnej utopii, obracający się wokół przełomowych artystycznych praktyk. Prace Tylko sztuka cię nie oszuka i Fontanna Kamila Kuskowskiego eksplorują potencjał symboliczny jednego z najważniejszych dzieł XX wieku Fontanny Marcela Duchampa powstałej w 1917 roku. Nie jest to bez znaczenia z racji tegorocznych obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.

Kamil Kuskowski, Ul Pazniak. 1917
Wernisaż 6 kwietnia 2017 roku, godz. 17.00
Galeria Jedna/Druga w Szczecinie

Dodaj komentarz