• 2017-04-04

Moriarty odwiedzi Kraków

Andrew Scott znany jest szerszej publiczności z rolii Moriarty’ego w brytyjskim serialu Sherlock. Aktor odwiedzi Kraków ze swoim filmem Handsome Devil. To kolejny tytuł, który festiwalowa publiczność obejrzy w ramach sekcji Aż po grób.

„Handsome Devil” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Handsome Devil” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrew Scott zaprezentuje w Krakowie film Handsome Devil, w którym wciela się w rolę nauczyciela. Irlandzki reżyser i powieściopisarz, John Butler, zabawnie ukazuje w nim blaski i cienie dorastania towarzyskich i społecznych outsiderów. Nastoletni świat pasji, namiętności, problemów tożsamościowych i gwałtownych porywów serca jest tu konsekwentnie prezentowany z lekkim przymrużeniem oka, a równocześnie, wielką wrażliwością na kwestie wokół miłości i przyjaźni.

Andrew Scott Doskonale odnajduje się w teatrze. Londyńczycy kojarzą go z ról na deskach Royal Court Theatre, National Theatre, Soho Theatre czy Old Vic Theatre. Na swoim koncie ma epizod w Szeregowcu Ryanie (1998) Stevena Spielberga, z którym spotkał się na planie ponownie w wielokrotnie nagradzanym serialu wojennym Kompania braci. Doceniła go m.in. sieć European Film Promotion, przyznając mu w 2004 roku na festiwalu w Berlinie tytuł Shooting Star.

Aktor zadebiutował na Broadwayu w wyreżyserowanej przez Sama Mendesa inscenizacji The Vertical Hour Davida Hare’a. Przełomem w jego karierze okazał się rola Jima Morarty’ego y w serialu produkcji BBC Sherlock. Odtwórca tytułowej roli, Benedict Cumberbatch był gościem Netia Off Camera w 2014 roku.

10. Netia Off Camera
Od 28 kwietnia do 7 maja 2017 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR