Polyphonia Festival 2017

Już na początku kwietnia odbędzie się trzecia edycja mikrofestiwalu Polyphonia Festival 2017, organizowanego w Zachęcie przez Fundację Sztuka i Technologia w ramach projektu live-lab.

Polyphonia Festival 2017  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polyphonia Festival 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal zostanie zorganizowany 1 kwietnia w sali multimedialnej Zachęty. Jego program to przegląd różnych zjawisk na pograniczu kultury, muzyki, a nawet w pewnym stopniu nauki. W realizacji tej idei ważne są jej trzy pryncypia: brak reguł, wolna kreacja i przekraczanie barier.

Polyphonia Festiwal 2017 rozpocznie sekcja edukacyjna. Warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. tworzę więc jestem – czyli jak tworzyć muzykę z użyciem komputerów edycja 2 to kontynuacja inicjatywy realizowanej dwa lata temu jako otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 6–12 lat. Podczas warsztatów doświadczeni artyści opowiedzą o tym, jak powstaje dźwięk w urządzeniach takich jak komputer, jak można go modyfikować i czerpać z tego satysfakcję w procesie tworzenia muzyki. Warsztaty mimo wykorzystania nowych technologii zostały opracowane w sposób przystępny i dostosowany do młodego odbiorcy, zapewniając dzieciom zrozumienie omawianych tematów.

Polyphonia Festiwal 2017 
1 kwietnia 2017 roku
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie

Dodaj komentarz