• 2017-03-30

Uziemieni Bartka Kędzierskiego powstają we Wrocławiu

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, była Wytwórnia Filmów Fabularnych, uruchomiło Studio Animacji. To wyjątkowa, unikatowa przestrzeń na filmowej mapie Polski, której celem jest zarówno produkcja tradycyjnej animacji poklatkowej, jak i działalność edukacyjna.

Studio Animacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Studio Animacji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centrum Technologii Audiowizualnych od kilku lat z powodzeniem wykorzystuje swoją nowoczesną przestrzeń nie tylko na potrzeby produkcji filmowych, ale również działań edukacyjnych z zakresu kinematografii i technologii multimedialnych. Także nowopowstałe Studio Animacji łączyć będzie oba te obszary – z jednej strony służyć będzie twórcom tradycyjnej animacji poklatkowej, z drugiej studentom i entuzjastom tej dziedziny filmu.

Chcemy kontynuować dobre tradycje Polskiej Szkoły Animacji, ale jesteśmy też otwarci na nowe wyzwania i łączenie tradycyjnych metod z nowymi technologiami, którymi posługujemy się na co dzień w naszej instytucji. Planujemy ścisłą współpracę przede wszystkim z uczelniami artystycznymi m.in. wrocławską ASP, które posiadają kierunki studiów o zbliżonych profilach, takie jak animacja czy scenografia, ale także z młodzieżą szkolną w celu popularyzacji tej tradycyjnej sztuki – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Pierwszym projektem realizowanym w Studiu Animacji jest film Uziemieni Bartka Kędzierskiego, twórcy m.in. serialu Włatcy móch. Będzie to historia niepełnosprawnego Dominika i jego najlepszego przyjaciela – kaktusa Maksa.

Studio Animacji
Od marca 2017 roku
Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR