• 2017-03-30

Porto

Porto to debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera. Film miał światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian 2016, jest koprodukcją portugalsko-amerykańsko-polsko-francuską. Porto pokazywane był m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Zurychu, Londynie, São Paulo czy SXSW w USA.

„Porto”, reż. Gabe Klinger (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Porto”, reż. Gabe Klinger (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jake (Anton Yelchin) i Mati (Lucie Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. Co dokładnie się wydarzyło – nie wiadomo. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.

Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ.

Gabe Klinger to nagradzany filmowiec, wykładowca na akademii filmowej oraz autor. Jego film dokumentalny Double Play: James Benning and Richard Linklater (Outsiderzy: James Benning i Richard Linklater) zdobył nagrodę Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji za najlepszy film dokumentalny i był wyświetlany podczas najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie.

Porto, reż. Gabe Klinger
Premiera: 21 kwietnia 2017 roku
Madness

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR