• 2017-03-30

Koncert Finałowy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

31 marca odbędzie się Koncert Finałowy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Koncert składa się z dwóch części: Finału Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i koncertu Dziubanina z piosenkami i muzyką teatralną Piotra Dziubka, w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Finaliści 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finaliści 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finałowe występu siedmiorga uczestników oceniać będzie jury w składzie: Agata Kulesza, Maria Peszek, Krzysztof Mieszkowski, Michał Nogaś i Jan Peszek.

Część konkursową, czyli występy finalistów, będzie można obejrzeć online na oficjalnej stronie Przeglądu, a także w Foyer Za Witrażem w Capitolu, gdzie ustawiony zostanie duży ekran z transmisją ze sceny.

Finaliści tegorocznego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki to:

  • Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała Czarne skrzydła Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, Powrót Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i Jesteś tą formą zła, co ja (Bad as me) Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.
  • Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał Pieśń Legionów Polskich z muzyką Józefa Wybickiego, Nim wstanie dzień Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.
  • Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks Ogrzej mnie Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami Kolorowych snów Just 5, Plastic Lips z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana, i Surabaya Johnny Brechta/Weilla w oryginalnej wersji w języku niemieckim.
  • Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała Rebekę Białostockiego/Własta, Brudną Dariannę z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i Rozpacz płynie rzeką poprzez świat Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.
  • Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała Taki pejzaż Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. The Piano Has Been Drinking Toma Waitsa i Łajkę z własną muzyką i tekstem.
  • Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała Piosenkę konkursową z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, Lubię was, szczeniaki, tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i Arahję Kazika Staszewskiego/Kultu.
  • Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała Ciche mieszkanko Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Krzysztofa Puławskiego, Na kolana Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego Łoł.

Koncert Finałowy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej
31 marca 2017 roku, godz. 16.00 i 20.30
Teatr Capitol we Wrocławiu

Dodaj komentarz