Świat bez tabu oczami Artura Domosławskiego

Wydawnictwo Wielka Litera rozpoczyna serię wznowień reportaży Artura Domosławskiego. Jako pierwsza z książek pojawi się Kapuściński non-fiction w wersji rozszerzonej i nieocenzurowanej.

Artur Domosławski, „Kapuściński non-fiction” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)Artur Domosławski, „Kapuściński non-fiction” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Artur Domosławski, „Kapuściński non-fiction” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Domosławski pokazuje w swoich reportażach prawdę o świecie, której wolelibyśmy nie znać, bo naznaczona jest niesprawiedliwością, wyzyskiem, przemocą, wykluczeniem. Nie ma tam miejsca na radosne podróżowanie i zachwyty nad egzotyką. To bolesna refleksja na temat nierówności, brutalnej siły pieniądza i skutków globalizacji. Jakże aktualna w dzisiejszej, pełnej napięć rzeczywistości.

Pierwsze wydanie Kapuściński non-fiction było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. Teraz, w roku podwójnego jubileuszu (dziesiątej rocznicy śmierci Kapuścińskiego i osiemdziesiątej piątej rocznicy jego urodzin), po siedmiu latach i prawomocnym wyroku najgłośniejsza biografia ostatnich lat po raz drugi trafia do księgarń. To wersja rozszerzona i – co ważne – nie ocenzurowana; wzbogaca ją obszerny esej Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dodatkowe materiały pozwalają umieścić książkę Domosławskiego w odpowiednim kontekście, przypominają kulisy jej powstania i temperaturę toczącego się wokół niej sporu, każą zwrócić uwagę na wielowątkowość burzliwej dyskusji.

W tym samym czasie ukażą się również Gorączka latynoamerykańska, Śmierć w Amazonii oraz Wykluczeni.

Artur Domosławski: Kapuściński non-fictionGorączka latynoamerykańskaŚmierć w AmazoniiWykluczeni
11 i 12 kwietnia 2017 roku
Wielka Litera

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR