Wrocławski Teatr Tańca inauguruje działalność spektaklem Klatka z łez

1 i 2 kwietnia 2017 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbędzie się uroczysta inauguracja Wrocławskiego Teatru Tańca. Teatr rozpoczyna działalność premierą spektaklu pt. Klatka z łez w reżyserii Bożeny Klimczak, opartego na dramatach Sarah Kane pt. Psychoza 4.48 i Łaknąć.

„Klatka z łez”, reż. Bożena Klimczak (źródło: materiały prasowe)

„Klatka z łez”, reż. Bożena Klimczak (źródło: materiały prasowe)

Przygotowania do premiery rozpoczęły się w październiku 2016 roku. W styczniowym castingu wyłoniona została obsada spektaklu, a w lutym rozpoczęły się pierwsze próby.

Podczas sobotniej i niedzielnej premiery we Wrocławskiej Zajezdni wystąpią tancerze: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Paulina Woś, Karolina Szymańska, Radosław Lis, Albert Ciastek, Jan Grządziela oraz Adrian Koszewski.

Za reżyserię i choreografię odpowiada Bożena Klimczak – tancerka, pedagog, kierownik baletu Opery Wrocławskiej w latach 2006-2016, obecnie dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca.

Podczas procesu twórczego nurtowały nas liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach – mówi Bożena Klimczak.

Klatka z łez
Premiera: 1 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Wrocławski Teatr Tańca
Centrum Historii Zajezdnia
Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR