Wrocławski Teatr Tańca inauguruje działalność spektaklem Klatka z łez

1 i 2 kwietnia 2017 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbędzie się uroczysta inauguracja Wrocławskiego Teatru Tańca. Teatr rozpoczyna działalność premierą spektaklu pt. Klatka z łez w reżyserii Bożeny Klimczak, opartego na dramatach Sarah Kane pt. Psychoza 4.48 i Łaknąć.

„Klatka z łez”, reż. Bożena Klimczak (źródło: materiały prasowe)

„Klatka z łez”, reż. Bożena Klimczak (źródło: materiały prasowe)

Przygotowania do premiery rozpoczęły się w październiku 2016 roku. W styczniowym castingu wyłoniona została obsada spektaklu, a w lutym rozpoczęły się pierwsze próby.

Podczas sobotniej i niedzielnej premiery we Wrocławskiej Zajezdni wystąpią tancerze: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Paulina Woś, Karolina Szymańska, Radosław Lis, Albert Ciastek, Jan Grządziela oraz Adrian Koszewski.

Za reżyserię i choreografię odpowiada Bożena Klimczak – tancerka, pedagog, kierownik baletu Opery Wrocławskiej w latach 2006-2016, obecnie dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Tańca.

Podczas procesu twórczego nurtowały nas liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie „życie” z przyzwyczajenia? Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach – mówi Bożena Klimczak.

Klatka z łez
Premiera: 1 kwietnia 2017 roku, godz. 19.00
Wrocławski Teatr Tańca
Centrum Historii Zajezdnia
Wrocław, ul. Grabiszyńska 184

Dodaj komentarz