• 2017-03-29

Design 32 – najlepsi młodzi projektanci w Polsce

​Konkurs Design 32 jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego. Tradycyjnie organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a wystawa pokonkursowa ma miejsce w galerii katowickiej ASP Rondo Sztuki. W tym roku odbywa się szósta edycja konkursu, w którym biorą udział akademie: warszawska, łódzka, wrocławska, gdańska, krakowska, szczecińska, katowicka i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Olga Kawacińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Olga Kawacińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczny konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych dyplomów projektowych powstałych w 2016 roku. Po pięciu latach konkurs zajął trwałą i znaczącą pozycję wśród polskich imprez z zakresu szeroko rozumianego projektowania i jest to impreza prestiżowa, która przed uczestnikami otwiera możliwości zaistnienia na profesjonalnym rynku projektowym. O jej randze świadczą nagrody oraz popularność w środowisku studentów i absolwentów. W poprzednich latach w konkursie brali udział m.in. Jan Bajtlik, Marta Gawin, Jan Godlewski i Wiktoria Lenart.

Pokonkursowa wystawa także niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Konkurs, który zawsze odbywa się w twórczej i przyjaznej atmosferze, jest okazją do spotkań pedagogów i wymiany doświadczeń między ośrodkami akademickimi oraz wskazuje tendencje projektowe wśród młodych dizajnerów. Impreza jest także polem współpracy między projektantami a nowoczesnym biznesem.

Kolejna edycja konkursu Design 32 zbiera zeszłoroczne dyplomy nastawione na przyszłość. Jest to czas, w którym pragniemy przede wszystkim bezpieczeństwa i wygody. Tyczy się ona zarówno naszych domostw i rozrywki, jak również otaczającej nas natury i przestrzeni miejskiej. Bez podziału na starość i młodość, a z troską o rozwój.

Wernisaż wystawy Design 32, wręczenie nagród i wyróżnień
6 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki

Dodaj komentarz