Żywa architektura – warsztaty budowania z wierzby

Na początku kwietnia w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędą się warsztaty budowania z wierzby. Poprowadzą je entuzjaści ekologicznego budowania – grupa Żywa Architektura.

Żywa architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Żywa architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki żywej architektury i wspólnie z instruktorami zbudują i zasadzą wierzbową budowlę. Żywa architektura to unikatowa mieszanka sztuki ogrodniczej, rzemiosła, desingu oraz architektury, w której budulcem jest wierzba wiciowa (Salixviminalis). Zasadzona przez uczestników konstrukcja ożyje, wypuszczając liście i pięknie się zieleniąc.

Grupa Żywa Architektura to prężnie działający zespół pasjonatów ekologicznego budowania z wierzby. Z żywej, świeżej wierzby wykonują rosnące, zazieleniające się altany, pergole, tunele, płoty i inne elementy małej architektury ogrodowej. Stąd też wzięła się ich nazwa i nazwa całego trendu wierzbowego budownictwa – „żywa architektura”. Są jedyną grupą przeszkoloną przez prekursora w tej dziedzinie, Hansa Petera Sturma. Działają razem od stycznia 2013 roku; od tego czasu postawili na terenie całego kraju ponad 30 budowli z wierzby dla miast, szkół i przedszkoli, firm oraz indywidualnych klientów. W sierpniu 2013 roku wspólnie z H.P. Sturmem zrealizowali 2 największe budowle wierzbowe w Polsce – pawilony o wymiarach: średnica 10 m, wysokość 6 m.

Warsztaty budowania z wierzby z grupą Żywa Architektura
1 i 2 kwietnia 2017 roku
CSW Łaźnia w Gdańsku

Dodaj komentarz