Wystawa jako medium historii

Międzynarodowa konferencja naukowa Wystawa jako medium historii odbędzie się 31 marca i 1 kwietnia w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie.

 „Wystawa jako medium historii” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wystawa jako medium historii” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bohaterkami Wystawy jako medium historii jest dziewięć wystaw odnoszących się na różne sposoby do tematyki związanej z Europą, sztuki, wartości i dziedzictwa europejskiego okresu od 1945 roku do dziś. Tematem refleksji zaproszonych gości będzie nie tylko polityczno-społeczny przekaz, jaki prezentowały wybrane ekspozycje, takie jak Warszawa oskarża (1945–1946), Op Losse Schroeven (1969) czy Konstrukcja w procesie (1981), lecz przede wszystkim kuratorskie gesty, strategie wystawiennicze, wizualne środki i konstrukcje składające się na precyzyjny komunikat transmitowany przez autorów wystaw do zwiedzających. Diagnozy i rozpoznania historycznego momentu, w którym powstawały, interesują na równi z ich wystawienniczym mise-en-scène.

Wykład inauguracyjny Przestworzenie. Solidarność i perspektywy europejskich biennale okresu zimnej wojny wygłosi Anthony Gardner, zaproszenie na konferencję przyjęli również: Maria Berrios, Daria Bocharnikova, David Crowley, Eckhart Gillen, Marika Kuźmicz, Jarosław Lubiak, Daria Mille, Agata Pietrasik, Bojana Piškur, Lucy Steeds, Kuba Szreder, Steven ten Thije i Tomasz Załuski.

Wystawa jako medium historii – międzynarodowa konferencja naukowa
Od 31 marca do 1 kwietnia 2017 roku
Galeria Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz