Kamila Wolszczak łapie fale

Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na wystawę fotografii Kamili Wolszczak pt. Przeciąg. To kontynuacja długofalowego projektu Warstwy, który artystka rozpoczęła w 2012 roku w Walencji oraz Ścieżki zapisu rozciągniętej pomiędzy Świnoujściem a Ustką w 2015 roku.

Kamila Wolszczak, „Przeciąg” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamila Wolszczak, „Przeciąg” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przeciąg to prezentacja rejestracji działań w procesie, których wspólnym mianownikiem jest przezroczysta taśma klejąca traktowana jako analogowy rejestrator mikroświata oraz metafizyczna miara rzeczywistości, punkt i linia w rękach artystki. Tytuł wystawy odnosi się zarówno do codziennego zjawiska ruchu powietrza, jakim jest różnica ciśnienia, jak i do przeciągania medium taśmy w różnych przestrzeniach, łapaniu w taśmę niewidocznych ruchów życia.

Na wystawie można zobaczyć wybrane metafizyczne sposoby rejestracji taśmą oraz rejestrowanie tego procesu poprzez wideo, wideo-performans oraz obiekty. Ważną rolę odgrywa także obecność artystki jako operatora taśmy, nadającego kierunki w otwartej przestrzeni, pejzażu z linią horyzontu oraz tempa, zatrzymanie, czyli znaczenia terenu oraz cyfrowej rejestracji.

Kamila Wolszczak jest artystką sztuk wizualnych tworzącą na pograniczu takich technik jak wideo, instalacja, rysunek, performans, czy walking art. Absolwentka Malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu oraz stypendystka na Universidad Politechnica de Valencia.

Kamila Wolszczak. Przeciąg
Od 30 marca do 14 kwietnia 2017 roku
Wernisaż i performans 30 marca 2017 roku, godz.18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz