Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko czeka na zgłoszenia

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”. W tym roku zorganizowana zostanie już dziewiąta edycja konkursu realizowanego od 2001 roku.

Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przedsięwzięcie to jest jednym z najstarszych w Polsce przeglądów konkursowych młodej sztuki i jedynym, który – dzięki swojej otwartej formule programowej – oferuje publiczności prezentację dzieł artystycznych wykonanych we wszystkich mediach.

Biennale kierowane jest do młodych artystów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia w chwili złożenia swojego zgłoszenia. Do udziału zapraszani są artyści profesjonalni, jak i dyplomantów studiów licencjackich oraz magisterskich wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. W przypadku jednolitych studiów magisterskich w konkursie mogą wziąć udział także studenci IV i V roku.

‌Kwalifikacja prac dokonana zostanie przez ogólnopolskie jury powołane przez organizatorów. W jego skład wejdą – Sebastian Cichocki, Adam Mazur, Piotr Stasiowski oraz przedstawiciele organizatora – Edyta Wolska i Roman Lewandowski. Skład jury może ulec zmianie. Jury zbiera się dwukrotnie – na dokonanie selekcji dopuszczonych do wystawy prac oraz bezpośrednio przed wernisażem w celu dokonania wyboru laureatów nagród.

Konkurs Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”
Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
Zgłoszenia do 20 czerwca 2017 roku

Dodaj komentarz