Juliana Snapper w Warszawie

W ramach wystawy Syrena herbem twym zwodnicza zostanie zaprezentowana praca wideo Ty, który powstaniesz z powodzi amerykańskiej performerki Juliany Snapper. Nic Na Siłę jest organizatorem otwartego spotkania z artystką, które odbędzie się 26 marca o godz. 15.30.

Juliana Snapper (źródło: materiały prasowe organizatora)

Juliana Snapper (źródło: materiały prasowe organizatora)

Juliana Snapper – klasycznie wykształcona sopranistka – uprawia jedną z najbardziej ekstremalnych form body artu. Szukając granic artystycznych form wyrazu, eksploruje możliwości aparatu głosowego na styku wody i powietrza. Bada formy operowe i tworzy ich eksperymentalne przetworzenia.

Sama artystka mówiła o swoim podwodnym rytuale: „to raczej wiadomość w butelce znaleziona za 5000 lat, którą zostawiliśmy dzieciom zrujnowanej planety, a którą możemy przeczytać już dziś. Tytuł to początek listu, który Bertolt Brecht napisał do ocalonych z globalnej katastrofy, prosząc ich o pamięć o przodkach, którzy się do niej przyczynili”.

Praca Juliany Snapper prezentowana jest w ramach wystawy Syrena herbem twym zwodnicza towarzyszącej otwarciu tymczasowej siedziby Muzeum – pawilonu nad Wisłą. Wystawa czynna do 18 czerwca.

Spotkanie z Julianą Snapper
26 marca 2017 roku, godz. 15.30
Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie

Dodaj komentarz